Délnek indultunk. Célba vettük az úgynevezett Rheinhessische Schweiz-ot, azaz a Rajna-Pfalziak büszkeségét, dombos-erdeiket, amiket ők Svájchoz hasonlítanak. Valóban nagyon hasonló az életérzés, ami elfogja az embert ezen a környéken, csakhát, nemtudom megállni, mégis csak emel valamelyest a hangulaton, amikor négyezres hegyek is ott emelkednek a háttérben. No de kétségtelen, hogy a környék egyik legszebb vidéke...
Két napra mentünk, felpakoltuk biciklieinket sátorral, hálózsákokkal, ruhával, és csodák csodájára szombat reggel már 10 előtt neki is veselkedtünk a tekerésnek. A vidék ahova igyekeztünk tőlünk 30km-re kezdődik, hezitáltunk, hogy vonatozzuk-e ezt a szakaszt, de végül hősként bevállaltuk a plusz távolságot :)
Falkenstein vára volt fő úticélunk, ami mélyen az erdőben fekszik. Ide természetesen csak vasárnap jutottunk el, és csalódottan vettük tudomásul, hogy az internetes remekül rekonstruált fényképpel szemben a vár meglehetősen romos állapotban van... :( Ettől független, legalább célunkat sikerült elérnünk...
Miután a vár és saját romjainkból felébredtünk, komótosan hazafelé vettük az irányt, egyenesen az erdő széli vasút felé, mivel mégegyszer nem volt kedvünk a mezőkön és szőlők közt bringázni. Így telt el a két nap, vadkempingelős "hallottadmiezazaj?" éjszakával és csodás helyeken tekeréssel, májkrémes kenyér falatozással. Biciklitúrázni jó dolog...
--- Epizód - Vadászleckék ---
Ezen szekció kizárólag azon kedves látogatók kedvéért készül, akik már régóta meg akarták tanulni a nagymadár fogás technikáját, de ezidáig a szakkönyvek hiányos felkészültsége miatt erre nem adódott lehetőségük. Térjünk is a tárgyra, adott szituációnkban egy szürkegémre. Amennyiben szürkegémmel találkozunk egy tó partján, mindenképp hosszan bámuljunk a szeme közé, mivel közismert látásproblémáik miatt ennek eredményeképp percekre bandzsítani kezdenek, és elvesztik koncentrálóképességüket.
Miután a madár már nagy valószínűséggel megkövült a hipnotizáló hatásra, lassú mozgásba kezdhetünk, ám vigyázzunk (!), óvakodjunk a hirtelenkedéstől, mert ez kimozdíthatja egyensúlyából a madár különleges tudatállapotát. Kihasználva néhány percnyi gyengeségét, háta mögé lopódzunk, majd egy határozott mozdulattal rávetjük magunkat. Érdemes a pillanat előtt koncentrálni rövid ideig, mivel az ugrás egyszeri és megismételhetetlen, nagyon figyeljünk rá, hogy a madár nyakát középtájon ragadjuk meg, máskülönben védekezésre adunk esélyt. A fogás gyakorlását kezdőknek csak felügyelet mellett ajánlom. Tekintsük meg az alábbi vizuális segédletet támpontként.
Semmiképp se szegje kedvünket az sem, ha a sikeres elfogás után vesszük észre, hogy a madár bolti műanyag utánzat.... :)
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Russell44 2009.10.04. 13:13:21
Kenley 2010.01.23. 21:26:04